„STO LAT DLA POLSKI I JAPONII!” – Wystawa na Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii

To już sto lat między Polską i Japonią, i niech będzie następnych sto lat dobrych relacji! Tak życzymy razem na Wystawie „Sto lat dla Polski i Japonii!” – wystawa obrazów dzieci oraz wspónej pracy wykonanej przez uczestników Bunkasai!

Serdecznie Zapraszamy!

Kliknij tu, aby zobaczyć szczegóły

image0

Festiwal tuż tuż... Bądź w kolorze KOIAI!

Wiecie już, że kolor tego roku na naszym Bunkasai to 濃藍 こいあい („Koiai”), czyli piękny głęboki kolor indygo.
Przyjdźcie na Festiwal w tym kolorze! Możecie na cało się ubrać w tym kolorze lub tylko wybrać jakiś akcent. 👗👖👘🧢

I na miejscu szukajcie Chie, organizatorkę, aby się pokazać. Zostańcie do końca, kiedy ogłosimy 2 najlepsze kreacje. Zwycięzcy otrzymają unikatowe prezenty od naszych artystów!!

ai_tsuru

Plakat BUNKASAI 2019 jest na sprzedaż!

Co roku jest zapraszany artysta do współpracy w celu stworzenia plakatu na Bunkasai. W 2019 roku Hakya Gago narysowała pięknego żurawia, który jakby miał zaraz unieść się w niebo, a Dorota Cybulska stworzyła unikatową grafikę z tym obrazem.

Plakat można kupić na wydarzeniach Bunkasai lub w sklepie online MakiMaki.

https://makimaki.pl/kategoria-produktu/plakat-bunkasai/

Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie Festiwalu!

Piękny plakat na pamiątkę, do udekorowania wnętrza, do stworzenia pozytywnego nastroju. . .

postermkimaki2019.indd

ONIGIRI SUMMIT - Pierwsze takie wydarzenie w Polsce!

Wspólnie zastanówmy się, co to w ogóle jest “onigiri”, które jest bardzo tradycyjnym jedzeniem w Japonii, a w Polsce stało się modne dopiero niedawno. Najpierw posłuchajmy wykładu “Co to jest onigiri” w wykonaniu specjalisty kulinarnego, a potem odbędzie się debata wokół onigiri. Paneliści – przedstawiciele różnych grup ludzi i specjaliści smaków spróbują onigiri serwowane w różnych restauracjach uczestniczących na Bunkasai. Posłuchajmy tej smakowitej dyskusji o onigiri.

Kliknij tu, aby zobaczyć szczegóły

START O 12:00

PROM KULTURY SASKA KĘPA, SALA WIDOWISKOWA

100 lat dla Polski i Japonii!

W 2019 roku przypada 100. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią i Polską. Festiwal Bunkasai został oficjalnie uznany jako wydarzenie towarzyszące obchodom tej rocznicy. Na Bunkasai uczcimy to poprzez sztuki piękne oraz będziemy kontynuować rozwijanie przyjaźni i wymiany kulturowej! Z tej okazji wspólnie z uczestnikami wydarzenia stworzymy duży obraz planszowy z naklejek i pism, który uczci historyczną i współczesną więź między Polską i Japonią.

Serdecznie zapraszamy do Centrum Kreatywności Targowej od dnia 22 do 30 października!

KOIAI – kolor roku 2019 na Bunkasai

濃藍 こいあい („Koiai”) – piękny głęboki kolor indygo, który kojarzy się nam z tradycyjnym procesem barwienia tkanin w Japonii (sprzed VIII w.). Wiedza o uprawie indygowca, procesie jego fermentacji, suszenia i barwienia go kolorem również obecnie w Japonii jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Różne ścieżki przetwarzania i stopnie intensywności pigmentu dają niezliczone warianty i możliwości do spożytkowania sił twórczych 🙂 Fascynacja odcieniami „AI” nigdy nie przemija…

Koiai jest inaczej nazywane „samurai blue” i symbolizuje energię kultury Japonii.

Za nami III Jesienny Festiwal Sztuk Japońskich BUNKASAI 2018!

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami podczas naszego Festiwalu! Bez Was nie mogłoby się udać tak duże, jak w tym roku, wydarzenie! Mamy nadzieję do zobaczenia za rok!

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzć tutaj:
FB Galeria dzień 1
FB Galeria dzień 2

Zdjęcia: Fokuspokus.pl

43951621_243617652981694_3401814226728124416_o

O Bunkasai w radio Kampus!

Dziś można było usłyszeć w radio Kampus (http://radiokampus.fm/) o naszym festiwalu! Cieszymy się, że mamy coraz większe zainteresowanie mediów! Dziękujemy!

42926850_240787649931361_4917411127815569408_o

Między wschodem a zachodem: III Jesienny Festiwal Sztuk Japońskich „Bunkasai”

Chie Piskorska w audycji Jacka Wana „Między wschodem a zachodem” opowiadała o tegorocznym festiwalu! 
Całej rozmowy posłuchacie tutaj:
RDC PODCAST

Otwarcie zapisów na warsztaty. Zapraszamy!

Właśnie rozpoczęliśmy zapisy na warsztaty towarzyszące Festiwalowi Bunkasai. Serdecznie zapraszamy do wzięcia w nich udziału. Więcej informacji i dokładniejsze opisy znajdziecie tutaj:
http://bunkasai.pl/warsztaty/

Wystawa „Nowy Japonizm” na Facebook'u!

W tym roku mamy przyjemność zaprosić Państwa na wystawę towarzyszącą  Festiwalowi. Informacje o wydarzeniu znajdziecie na Facebook’u oraz na naszej stronie.

plakat wystawy internet-page

Sponsorem naszego Bunkasai został Panasonic Polska!

Panasonic obchodzi w tym roku 100-ną rocznicę założenia firmy przez Konosuke Matsushita. Warto poznać tego wielkiego człowieka, niezwykle zasłużonego w historii ekonomii Japonii, a także jego filozofię!

Bądź z nami! Szukamy wolontariuszy na Bunkasai!

Zapraszamy do kontaktu chętnych do pomocy przy festiwalu – osoby które wesprą nas w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Jest to dobra okazja dla wszystkich, którzy chcą poczuć blisko kulturę Japonii i poznać wspaniałych ludzi, jak również współpracować z Japończykami w realizacji zadań związanych z Bunkasai. Masz dużo energii i entuzjazmu? Jesteś obowiązkowy,  lubisz nowe doświadczenia i jesteś otwarty na wymianę międzykulturową? Zgłoś się do nas! Mile widziana znajomość języka japońskiego (angielski wymagany) Zobacz, jak można się z nami skontaktować

Zostań sponsorem Festiwalu Bunkasai

Festiwal Bunkasai to nie lada przedsięwzięcie, które wymaga wielu sił i środków. Zapraszamy do zostania sponsorem na tym wyjątkowym wydarzeniu oraz kontaktowania się z nami, aby dowiedzieć się więcej. W zakładce BUNKASAI 2018 znajdą Państwo wstępne informacje na temat planowanych tegorocznych wydarzeń towarzyszących festiwalowi. Zachęcamy gorąco do uczestnictwa!  Zobacz, jak można się z nami skontaktować

Bunkasai 2018 na Facebooku!

Na naszej stronie na Facebooku utworzyliśmy wydarzenie „Bunkasai 2018 – Jesienny Festiwal Sztuk Japońskich”. Od tej pory każdy może śledzić najnowsze informacje również na stronie wydarzenia. Zapraszamy do brania udziału i udostępniania Bunkasai 2018! 

Zobacz stronę wydarzenia

Wzmianka o Festiwalu Bunkasai w radiowej "Czwórce" w audycji "Pasjonauci"

Jedna z członkiń komitetu organizacyjnego Festiwalu Bunkasai miała okazję powiedzieć kilka słów o jego kolejnej, terzciej już edycji. W lipcu zaczęliśmy na dobre prace nad tym, czego będziecie mogli doświadczyć w październiku. 

Audycja do odsłuchania tutaj

Zapowiedź III Edycji Festiwalu Bunkasai

Spontanicznie powstał pomysł stworzenia zwiastunu na potrzeby nadchodzącej, III edycji Jesiennego Festiwalu Sztuk Japońskich Bunkasai, który można zobaczyć na coverach strony na FB oraz www.