Kiedy?
06, 07 października 2018 
(Wystawa „Nowy Japonizm” w galerii na parterze potrwa od 06. do 12. października )

Gdzie?
PROM Kultury Saska Kępa
ul. Brukselska 23,  Warszawa  – (zobacz na mapie) 

Organizatorzy:
Fundacja ChibiWaru
MakiMaki
Inspired by Japan

Współorganizatorzy:
Ambasada Japonii w Polsce 
PROM Kultury Saska Kępa 
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych

PROGRAM

6 października 2018

I PIĘTRO

Sala widowiskowa

11:00    
Otwarcie Festiwalu
Bębny japońskie: Grupa Amaterasu
Piosenki japońskie: Alla Polacca Chór dziecięcy i młodzieżowy przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej

12:00    
Wykład i pokaz Ceremonii herbaty: Ula Mach-Bryson i Sunshinkai

12:55    
Wykład i pokaz Teatru nō: Jakub Karpoluk i Ryokurankai

13:50   
Wykład Kacho-ga – obrazy kwiatów i ptaków w sztuce Japonii i Zachodu: Anna Król

14:45   
Warsztat i wykład dla małych dzieci – Otsukimi: Fundacja ChibiWaru

15:25   
Wykład Parę obrazów i słów o malarstwie tuszowym: Agata Jóźwiak

16:05   
Pokaz Momotaro – japoński taniec tradycyjny nihon buyo dla dzieci: Natalia Jarzębska

16:35   
Wykład Itajime-shibori – japońska technika zdobienia tkaniny: Kasia Mickiewicz

17:15   
Wykład Ramen!: Magdalena Tomaszewska-Bolałek

18:30   
Wernisaż wystawy „Nowy Japonizm” – powitanie artystów

19:30   
Koncert:
Live music & sumie performance
: Aruto Matsumoto + Keiji Matsumoto

Pokój za sceną

14:00-17:00     
Warsztat muzyczny na instrumencie shamisen: Masato Yokoe     

Galeria

Stoisko: Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

PARTER

Strefa A

12:00   
Warsztat Tsumami-zaiku: Wisteria Gardens

14:20   
Warsztat  Itajime-shibori – barwienie tkaniny: Kasia Mickiewicz

15:30   
Warsztat Mushi – tworzenie papierowych owadów i stworów: Agnieszka Rożnowska

17:00    Warsztat Malowania eko toreb: Hakya Gago

Strefa B

12:00   
Warsztat Wagashi – japońskich tradycyjnych słodyczy: Moje Wagashi i nie tylko

13:40   
Warsztat Mixing experiences: kreatywna nauka kaligrafii i liternictwa: Zbigniew Urbalewicz

15:20   
Warsztat Świat japońskich drzeworytów: Tomasz Kawełczyk

17:00   
Warsztat Kamihanga: Emily Kitabatake

17:00   
Warsztat Ceramiki „Zrób sobie czarkę”: Andrzej Bero

20:00   
Zaproszenie na wystawy. Degustacja wina śliwkowego umeshu (Choya)

Strefa stoisk

Panasonic, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, MakiMaki,
Dialog, Mugi, Nagomi, Nippon-Kan, Sato gotuje, Tako,           
Pokaz techniki kirikane: Andrzej Burkot, Pokaz techniki kumiko: Krzysztof Stasiak                                          

7 października 2018

I PIĘTRO

Sala widowiskowa

11:00   
Pokaz tańca Yosakoi: Sakuramai Poland

11:20   
Koncert: instrument shamisen: Masato Yokoe

11:30   
Wykład Kintsugi – japońska sztuka naprawy ceramiki laką i złotem: Joanna Kitamikado     

12:10   
Wykład Omotenashi – japoński sposób na życie: Chie Piskorska

13:05
Pokaz Kitsuke – jak się ubrać kimono?: InuGami Kimono

13:45   
Wykład Seigaiha, yagasuri, kikko, asanoha – tradycyjne motywy japońskie w edukacji współczesnych projektantów: Olga Wroniewicz

14:25   
Wykład Kontury i wyobrażenia: Anna Klimczak

15:05    Spotkanie Tradycyjna japońska gra shogi: Grzesiek Adaszewski z pokazem filmu animowanego „Susume! Karolina”: reż. Mateusz Urbanowicz, prod. Otsuka Seiyaku

15:45   
Spotkanie wokół filmu: „Proszę o Ciszę / Their Voices”:  Eri Mizutani

16:35   
Wykład i pokaz Nihon buyo – japoński taniec tradycyjny: Hana Umeda

17:15   
Występ Rakugo czyli monolog komiczny japoński „Księżycowe króliki”: Atsuko Konno

18:00   
Wykład Washoku – kuchnia japońska: Jacek Wan

18:30   
Uroczyste zakończenie oraz loteria dla publiczności

19:30   
Koncert:
Modern ballet & piano
: Takako Matsuda & Aruto Matsumoto
Nihon buyo: Hana Umeda

Pokój za sceną

12:00-15:00     
Warsztat muzyczny na instrumencie shamisen: Masato Yokoe     

Galeria

Stoisko: Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

PARTER

Strefa stoisk

Panasonic, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, ChibiWaru, MakiMaki,
InuGami Kimono, Japonica, Japoninja, Kaminari knives, Kasia Mickiewicz, Koiki, Kuroneko, Lisnafali (pokaz techniki katagiribori), Mizu, Mugi, Wisteria Gardens, RakuGaku, Sato gotuje,  Soti, Tako, Warsztat Shogi

 

 

 

WYSTAWA „NOWY JAPONIZM”

Galeria na I piętrze:

Projekty studentów: Architektura Wnętrz i Sztuka Nowych Mediów PJATK

Galeria na parterze (można zwiedzać do 12.10):

Malarstwo, grafiki, wzornictwo przemysłowe, ceramiki, moda, japońskie techniki tradycyjne:
Bero Andrzej, Burkot Andrzej, Cybulska Dorota, Gago Hakya, Jasiewicz Paweł, Jóźwiak Agata, Kamoji Beata, Kawełczyk Tomasz, Kirin Kirie,
Kitabatake Emily, Kitamikado Joanna, Kosonowska Natalia, Lisnafali, MakiMaki, Matsumoto Keiji, Mickiewicz Kasia, Myślicka-Oberbek Rymika, Stasiak Krzysztof, Rożnowska Agnieszka,  Świtała Konrad, Urbalewicz Ola, Urbalewicz Zbigniew, Yamazaki Karol Tomoki, Żurkowski Lech

 

Zapraszamy do zapoznania się
z programem oraz planem naszego Festiwalu!