Latest news

III Autumn Festival of Japanese Art BUNKASAI 2018 behind us!
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami podczas naszego Festiwalu! Bez Was nie mogłoby się udać tak duże, jak w tym roku, wydarzenie! Mamy nadzieję do zobaczenia za rok!

Między wschodem a zachodem: III Jesienny Festiwal Sztuk Japońskich „Bunkasai”​
Chie Piskorska w audycji Jacka Wana “Między wschodem a zachodem” opowiadała o tegorocznym festiwalu!
Całej rozmowy posłuchacie tutaj:
RDC PODCAST

O Bunkasai w radio Kampus!
Dziś można było usłyszeć w radio Kampus (http://radiokampus.fm/) o naszym festiwalu! Cieszymy się, że mamy coraz większe zainteresowanie mediów! Dziękujemy!

„Im dłużej bada człowiek sztukę japońską, tym bardziej pasjonuje się tą sztuką; czyż nie jest najniezwyklejsza, najsubtelniejsza, najśmielsza, najwykwintniejsza, najbardziej ekstrawagancka, najwdzięczniejsza, gdy zmierza od najbardziej zdumiewającej fantastyki do wyszukanej poezji, od najskrupulatniejszj obserwacji do najintensywniejszego życia, z zawsze nieporównywalną maestrią wykonania…”
Feliks “Manggha” Jasieński (1861-1929)
ーjeden z pierwszych popularyzatorów kultury i sztuki japońskiej w Polsce

About us

Twórcami Festiwalu Bunkasai są Fundacja ChibiWaru i firma MakiMaki, wspierani przez artystów, wolontariuszy i pasjonatów kultury japońskiej.

Our mission

Tworzymy przestrzeń dla dzieci i dla dorosłych w kręgu kultury i sztuki
japońskiej, w której każdy znajdzie nowe inspiracje i pozna ciekawych ludzi. Wspieramy “nowy japonizm” poszukując piękna, autentyczności i lokalności kultury i sztuki.

Contact

festiwalbunkasai@gmail.com

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej, jak można się z nami skontaktować.